Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Sistemi

15 October 2020
Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Sistemi
44
Views

Ziraat Bankasının kendine ait olan ATM’lerinden kartsız para çekme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kartsız para çekme işlemlerinden bir tanesi de Ziraat Bankası’nın kendine özel geliştirdiği ‘Avuç İçi Para Çekme Sistemi’dir. Türkiye’de kamu bankalarının arasında hizmet vermekte olan Ziraat Bankası atmlerinin aracılığı ile kartsız olarak, kart kullanımı yapmadan para çekebilir veya para yatırma işleminde bulunulabilir. Ziraat Bankası’nın 2 çeşit kart kullanımı yapmaksızın para çekme yöntemi vardır. İlk yöntem olan ‘Avuç İçi Para Çekme Sistemi’ bu sistemin kullanılabilmesi için Ziraat Avuç İçi sistemine bireyin veya kişinin kayıtlı olması gerekiyor. Bu sistemin kullanımında bulunan Ziraat ATM’sine gidilerek görülen butonlardan ekranda yer alan ‘Avuç İçi ile Giriş’ buton veya tuşuna basılmalıdır. Sonrasında T.C kimlik numarasının yazılımı yapılmalıdır. Daha sonraki işlemde ise Ziraat Bankası’nın ATM ekranında bulunan yere gösterimi yapıldığı gibi sağ elin ATM’de bulunmakta olan boşluğa yerleştirilmeli ve günümüzde olan birçok teknoloji gibi avuç içi okuma teknolojisinin birey veya kişinin avcunu tanımasını sağlanmalıdır.

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Sistemi

 Avuç İçi Teknolojisi Nedir?

 Günümüzde olan ve hala olmaya da devam eden olaylardan bazıları da güvenlik ile ilgili sorunlardır. Bu sorunlar özellikle banklarda, ATM önü ve ATM yakınlarında olabiliyor. Kart çalınması, kart şifresinin ele geçirilmesi veya kartın bloke edilmesi gibi birçok güvenlik veya hırsızlık sorunları ile karşı karşıya gelinebiliyor. Bu yüzden kart kullanmadan başka türlü teknolojiler bankalar tarafından gerçekleştirilmiştir. Göz okuma, yüz okuma, parmak izi okuma sistemi gibi birçok sistem olabildiği gibi Ziraat Bankası’da ‘Avuç İçi Okuma Sistemi’ni günümüze getirmiştir. Bu teknolojiyi Ziraat Bankası’nın müşterisi olan kişi veya bireyler kullanabilir. Bu güvenlik olayı kapsamında da Zirat Bankası’nın müşterisi olan kişi veya bireyler banka şubelerinde vey Ziraat Bankası ATM’lerinde özellikle tercih edilen el sağ el olup, bireyin el avuç içi biyometrik yapısını kayıt ederek kişisel güvenliği en üst seviyede tutmayı amaçlamıştır.

 Avuç İçi Tanımlama Sisteminde ATM’den İşlem Yapmak

 Ziraat Bankası ATM’lerinde ‘Avuç İçi Tanımlama Sistemi’ne kayıtlı olan her kişi veya birey para çekebilir, para ödemesinde bulunabilir. Avuç içi tanımlama sisteminde para çekerken veya ATM’ye para yatırırken herhangi bir sınır olmuyor. Para çekmede veya para yatırma işleminde de sınırsız olarak para yatırabilir veya para çekilebilir.

Article Categories:
Bankalar · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *