Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme

Bugün, PCIe Gen.3 olması bakımından klasik bir NVMe SSD’ye bakıyoruz, ancak öte yandan, o kadar klasik değil. Bir 2280 M.2 sürücü olsa da, 4 TB kapasite ile geliyor. Bu incelemede Sabrent Rocket (SB-Rocket-4TB) NVMe PCIe sürücüsüne daha yakından bakıyorum.

Sabrent Roket M.2 2280 NVMe SSD

Sabrent’in Roketi klasik bir M.2 NVMe sürücüsüdür. M.2 2280 olan en yaygın form faktöründe gelir. Bu neredeyse tüm modern sistemlere uyacak ve size yüksek performansın yanı sıra mükemmel performans da sunacaktır. Çünkü bu sürücü 4 TB’a kadar kullanılabilir. Böyle küçük bir form faktöründe çok fazla kapasite var.

Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme 1

Sürücüde BiCS4 96 katmanlı TLC NAND ve Phison E12S denetleyicisi kullanılır. E12S kontrolörü E12 ile aynıdır, sadece daha küçüktür. Bu, sürücünün daha büyük 22110 yerine 4 TB ile daha yaygın 2280 form faktörüne gelmesini sağlar. Birçok modern anakart daha büyük 22110’u destekliyor, ancak hepsini desteklemiyor. Bu form faktörü ile Sabrent, potansiyel alıcılarla mümkün olduğunca geniş bir pazara giriyor. Sürücüde ayrıca veri önbelleğe almak için birkaç DDR4 DRAM yongası bulunur.

Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme 2

Sabrent, bu sürücüye Acronis True Image klonlama yazılımının bir kopyası olan bonusu da ekler. Bu yeni sürücüye kolaylıkla yükseltmenize izin verdiği için herkes için harika bir eklenti. Ancak bununla sınırlı değil. Sürücü görüntüleri oluşturabilir ve geri yükleyebilir, yedek olarak depolayabilir, diğer sürücüleri kopyalayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Herhangi bir sürücüde görmeyi sevdiğim bir ek ve eminim ki yalnız değilim.

Performans ve Dayanıklılık

Sabrent Roketi, daha iyi performans ve dayanıklılık sağlayan QLC yerine TLC kullanır. Sabrent’in Roket Q’una kıyasla biraz prime mal oluyor, ama bence buna değer.

Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme 3

Roket, okuma sırasında 3450MB / s ve yazma sırasında 3000MB / s’ye kadar sıralı bir performans sunar. Rastgele performans, yazarken 580K IOPS okumaya ve 650K IOPS’a kadar hızlanır.

Dayanıklılık söz konusu olduğunda, sürücü 1.8 milyon saat MTBF ve 6000’den fazla TBW derecesine sahiptir. Ayrıca, satın aldıktan sonra kaydettirdiğinizde 5 yıllık bir garanti ile desteklenir.

Sabrent Ne Söylemeli?

“Sabrent 4 TB ROCKET NVMe PCIe M.2 2280 Dahili SSD Yüksek Performanslı Katı Hal Sürücüsü (SB-ROCKET-4 TB), PCIe Gen3 x4 arabirimiyle flash disk teknolojisinin tüm avantajlarını sunar ve standart Yeni Nesil Form ile tamamen uyumludur Genellikle M.2 olarak bilinen faktör (NGFF).

3D TLC NAND Flash belleğe dayanarak, performans hızları 3450 MB / s’ye (okuma) ve 3000 MB / s’ye (yazma) kadar ulaşabilir.
Güç tüketimi geleneksel sabit sürücülerden çok daha düşüktür ve bu da onu yeni sistemler için en iyi çözüm haline getirir.

Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme 4

Sürücü ve sürücü hakkında daha fazla bilgi için resmi ürün sayfası ve seri sayfası.

Öne Çıkan Özellikler

  • Maksimum uyumluluk için varsayılan M.2 2280 form faktörü ve PCIe Gen.3
  • Yüksek kapasite ile birlikte iyi dayanıklılık ve hız
  • 256 GB’lık küçük kapasiteden büyük 4 TB’a kadar kapasite
  • 5 Yıl Garanti (kayıt dahil)
  • Kaliteli ambalaj ve Acronis True Image dahildir

Özellikler

Hakkında daha fazla bilgi ve tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. Sabrent Rocket drive resmi ürün sayfasında.

Sabrent Roket 4 TB M.2 2280 NVMe SSD İnceleme 5

0 Reviews

Write a Review

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir