PTT Anında 30 Bin TL Kredisi Nasıl Alınır?

15 October 2020
PTT Anında 30 Bin TL Kredisi Nasıl Alınır?
39
Views

PTT üzerinden emekli maaşını alan çok sayıda emekli var.

PTT üzerinden emekli maaşını alan çok sayıda emekli var. PTT de bu emeklilere bir takım öncelikler sunuyor. Bunların başında uygun fiyatlı krediler geliyor. PTT bir çok banka ile anlaşma içerisinde olduğu için tam bir banka gibi olmasa da banka tarzındaki faaliyetlerine devam etmektedir. PTT ile anında 30 bin lira kredi nasıl alınır? Kimler başvuru yapabilir? Detaylar içeriğimizde yer alıyor.

PTT 30 Bin Lira Kredi Başvurusu

PTT 30 bin lira kredi başvurusunun nasıl olacağını merak eden binlerce insan var. PTT 30 bin lira başvurusu sadece PTT şubeleri üzerinden yapılıyor. Yani bankalar gibi SMS ya da internet üzerinden bir başvuru yapmak mümkün değil.

PTT şubelerine giderek kredi isteğinizi görevlilere söyleyerek başvuru yapabilirsiniz. PTT’ye giderken mutlaka yanınızda kimliğiniz olmalıdır. Aksi durumda başvuru yapmanız mümkün değildir.

PTT 30 Bin TL Kredi Başvuru Koşulları Nelerdir?

PTT kredisi ile alakalı tüm detaylar resmi internet sitesinde yer alıyor.  Sizlere PTT 30 bin TL kredi başvuru koşulları nelerdir? Bunlardan bahsedelim.

  1. PTT işyerlerinden kredi kullanmak isteyen kişilerin, şahsen ve kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları gerekir. Vekâletname ile bir başkasının adına kredi başvurusu yapılamaz. Nüfus cüzdanınız ya da kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.
  2. Kredi başvurusu aşamasında, PTT işyerlerinde bulunan ilgili bankanın evraklarının doldurulması gerekir. Ayrıca bu evrakların imzalanması da istenir.
  3. Kredi başvuru aşamasından sonra tüm değerlendirme işlemleri, bankalar tarafından yapılır. Ayrıca hesaplamalar da bankalar tarafından yapılmaktadır. Kredi değerlendirme sürecinde aracı ya da başka bir isimle kendini tanıtan şahısların, PTT ile hiçbir alakası yoktur ve bunlara itibar edilmemesi gerekir.
  4. Kredi onaylandıktan sonra kesilen masraflar, bankalar tarafından alınır. Bu masrafların PTT ile herhangi bir ilgisi yoktur. Kredi için alınan dosya masrafı, kredi hayat sigortası gibi masrafların iadesinden de PTT sorumlu değildir. Bu iade işlemleri için ilgili banka ile görüşülmesi gerekir.
  5. Kredi için cayma hakkınız vardır. Ancak bu hakla ilgili işlemler PTT şubelerinden yapılmaz. Anlaşmalı bankalar adına PTT işyerlerinden kredi kullanan kişilerin cayma taleplerini, ilgili bankaya iletmeleri gerekir.
Article Categories:
Bankalar · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *