Nintendo (Sırala) Joy-Con Drift Sorunları İçin Özür Diler

Yazarken, Nintendo Switch kontrol cihazlarında görülen ‘joy-con drift’ sorunu hakkında Nintendo aleyhine bir sınıf davası açıldığının farkında olabilirsiniz. Nintendo’nun sorunun var olduğunu bile kabul etmediği gerçeğinde büyük ölçüde gelişen bir mesele.

Hâlâ devam eden yasal davaya rağmen, bundan etkilenenlerin alabileceği bir teselli var. Nintendo resmen sorun için üzgün olduğunu söyledi. İyi sıralama…

Nintendo Joy-Con Drift için özür diler

Bu hatanın ne olduğunu bilmiyorsanız, yukarıdaki video size mükemmel bir gösteri sunar. Basitçe söylemek gerekirse, onu izleyememeniz durumunda, iki başparmak çubuğundan herhangi birine bir yön basıldığında, bazen herhangi bir fiziksel giriş yapılmasa bile hareket kaydedilmeye devam eder.

Yine de, yukarıdaki gibi, bu, konsolların 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana bilinen bir sorundur ve şu ana kadar Nintendo, konuyu küçümsemeye çalıştığı için (bazı görünümlerde) ağır bir şekilde eleştirildi.

Bir raporda TechSpot aracılığıylaancak, çok fazla olmasa da, Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa bu sorunun yol açtığı “rahatsızlık” için özür diledi.

Nintendo Mario

Ne Düşünüyoruz?

Evet, itiraf edeceğiz ki evet, bu bir özür değil. Bununla birlikte, devam etmekte olan davada, bu neredeyse tüm Nintendo hakkında abilir büyük olasılıkla şu anda bunu söyleyin. Bununla birlikte, konuyu bir sonuca varmak için tavizler vermek üzere olduğunun bir göstergesi olabilir.

Ne düşünüyorsun? Switch denetleyicilerinizde bu sorunu yaşadınız mı (veya yaşadınız mı)? – Yorumlarda bize bildirin!

0 Reviews

Write a Review

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir