Kira Yardımı Nasıl Alınır? Devlet Destekli 960 Lira Kira Desteği

15 October 2020
Kira Yardımı Nasıl Alınır? Devlet Destekli 960 Lira Kira Desteği
39
Views

Devlet zor durumda olan geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara bir takım destekler sunmaktadır.

Bu desteklerden bir tanesi de kira ödeneği yani yardımıdır. 2020 yılında devlet destekli 960 lira kira desteği nasıl alınır? Kira desteği başvurusu nasıl yapılır? Tüm detayları ile sizlere anlatalım.

E-devlet kira başvurusu nasıl yapılır? Diye merak eden bir çok insan var. Kredi yardımlarına başvurular e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu yardımların tamamı inceleniyor ve sonrasında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler tarafından devreye sokuluyor. Başvurunuz olumlu olur ise sizlere destekler verilmeye başlıyor.

E-Devlet’ten Kira Yardımı Başvurusu

Kira yardımları ve diğer bir çok destek sadece e-devlet üzerinden alınıyor. Başvurularda e-devlet üzerinden yapılmak zorundadır. Eğer e-devlet girişiniz yok ise temin ederek kira yardım başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” kısmına girmeniz gerekiyor. Ardından açılan pencere de uygulamaya git kısmı var buraya giriş yapın.

Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girin. Başvurunuz incelendikten sonra sizlere olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapılıyor.

Kira Yardım Parası Ne Kadar?

Kira yardım parasının ne kadar olduğunu da bir çok insan merak ediyor. Kira yardımı 2020 yılı şartlarında maksimum 960 lira olarak veriliyor. 960 liranın üstünde bir ödeme mümkün olmuyor.

Kira Yardımı Yapan Kurumlar

Kira yardımı devlet tarafından yapılsa da özel kurum ve kuruluşlarda kira yardımı yapıyorlar. Hemen aşağıda kira desteği veren kurumları görebilirsiniz.

 1. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
 2. Kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 3. Belediyeler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Büyükşehirlerde kiracılara 960 TL’ye kadar kira yardımı yapılabiliyor.)
 4. Sivil Toplum Kuruluşları
 5. Özel vakıf ve dernekler
 6. Gönüllü kuruluşlar
 7. Şahıslar

Kira Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kira yardımı için bazı belgeler gerekiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler ve Kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru yapacaksanız hemen aşağıda yer alan belgeleri de başvuru esnasında hazır etmeniz gerekiyor.

 1. T.C. kimlik fotokopisi
 2. İkametgâh belgesi
 3. Gelir belgesi
 4. Muhtardan alınan fakirlik kâğıdı
 5. KİRA YARDIMI BAŞVURU FORMU
Article Categories:
Devlet Desteği · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *