Kadınlara 50 Bin Lira KOSGEB Hibesi

16 October 2020
Kadınlara 50 Bin Lira KOSGEB Hibesi
36
Views

Kadınlar iş hayatında eskiye oranla çok daha aktif, devlet de özellikle kadınların iş kurmaları ve istihdam etmeleri adına hibeler vermektedir.

Bu hibelerin farklı yolları ve şartları vardır. Kadınlara 50 Bin Lira KOSGEB Hibesi ile alakalı tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kadın girişimcilere özel olarak verilen kredilerin sayısı artıyor. Ev hanımları bile kendi işlerini kurma şartı ile KOSGEB hibe kredisi başvurusu yapabiliyor.

KOSGEB’ den Kadın Girişimcilere 10 Bin TL Avantajlı Hibe

KOSGEB iş kuracak kadınlara destek vermektedir. Bu kredi başvurusu için öncelikle KOSGEB eğitimlerini tamamlamak gerekiyor. Pandemi sürecinde e-devlet üzerinden başvuru yapabilir ve online olarak eğitimleri tamamlayabilirsiniz.

Geleneksel Girişimci Desteği => 60.000 TL kadar hibe

İleri Girişimci Desteği => 370.000 TL hibe

Kadın girişimciler için en az 10 bin lira hibe kredi verilmektedir. Onay sonrasında 10 bin lira KOSGEB hibe kredisi hemen hesabınıza yatırılmaktadır. Ancak verilen hibeler asla 10 bin lira ile sınırlı değil.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020 nelerdir?

KOSGEB desteklerinden yararlanmak için Geleneksel Girişimcilik Desteği hem de İleri Girişimcilik Desteği ikisini de tamamlamak gerekiyor. Kadın girişimcilere hibe verilmesi için belirlenen şartlar aşağıda yer alıyor.

 1. Mutlaka iş fikrinizin KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması
 2. Girişimcilik sertifikası sahibi olmanız. (Sektöre göre ileri Girişimcilik Sertifikası)
 3. Daha önce KOSGEB üzerinden hibe almamış olmanız.
 4. 18 yaşından büyük olmanız. (üst yaş sınırı yoktur)
 5. PKK, FETÖ gibi herhangi bir yasa örgütü ile bağınızın olmaması
 6. Okur yazar olmanız yeterlidir.

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? (Eğitim)

KOSGEB eğitimleri eskiye oranla çok daha kolay bu nedenle bir çekinceye gerek yok. Ayrıca eklenen online eğitimler ile de rahatlıkla belgeyi alabilirsiniz.

 1. İlk olarak PTT şubelerinden bir e-Devlet şifresi alınız.
 2. Daha sonra https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız.
 3. Sayfaya aşağıya indirdiğinizde ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” bölümünden ” Eğitime Başla ” deyiniz.
 4. Sizi karşılayan 10 tane videoyu sırası ile izleyin ve video sonrasındaki testleri cevaplayın. ( bu arada alacağınız puan hiç önemli değil )
 5. Video ve testler sonrasında girişimcilik belgesi talep et diyerek e-Devlet üzerinden belgenizin çıktısını alabilirsiniz.
Article Categories:
KOSGEB · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *