Kadın Girişimcilere 50 Bin TL Destek! Kadınlara Devlet Destekli Hibeler

15 October 2020
Kadın Girişimcilere 50 Bin TL Destek! Kadınlara Devlet Destekli Hibeler
37
Views

Kadınların daha fazla iş hayatında olması istihdam etmesi ve girişimlerde bulunması için devletimiz uzunca süredir kadınlara özel olarak destekler sağlamaktadır.

Bu desteklerin başlangıç ve verilme noktası da KOSGEB olarak dikkat çekmektedir. Kadınlara özel KOSGEB 50 bin lira destek kredisi hakkında tüm detayları sizlere aktaralım. Kadınlara özel 50 bin lira hibe destek için bazı şartlar vardır.

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 50 bin lira KOSGEB Desteği

KOSGEB yeni iş kuracak olan kadın girişimcilere destek programları oluşturmaktadır. Bu destek programının ismi girişimcilik destek programı olarak öne çıkmaktadır.

 Programın genel amacı yeni işletme kuracak kadınların işletme kurulum aşamasında sorun yaşamamaları adına 50 lira hibe verilmesidir. Programda 2 adet destek programı vardır. Yeni iş kurulacağı için birçok masraf olacaktır ve geleneksel girişimci desteği ile birlikte kadınlara 60 bin TL’ye varan yeni girişimci desteği ile 370 bin lira hibe desteği verilmektedir.

 1. Geleneksel Girişimci Desteği => 60.000 TL kadar hibe
 2. İleri Girişimci Desteği => 370.000 TL hibe

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020 Nelerdir?

KOSGEB tarafından kadınlara iki türlü destek verilmektedir. Geleneksel girişimci desteği ve bir diğeri de ileri Girişimcilik desteği programıdır. Ancak bu programları katılabilmek ve bu gibileri alabilmek için bazı şartların yerine getiriliyor olması gerekiyor. KOSGEB kadın girişimci desteği şartları hemen aşağıda yer alıyor.

 1. Mutlaka iş fikrinizin KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması
 2. Girişimcilik sertifikası sahibi olmanız. (Sektöre göre ileri Girişimcilik Sertifikası)
 3. Daha önce KOSGEB üzerinden hibe almamış olmanız.
 4. 18 yaşından büyük olmanız. (üst yaş sınırı yoktur)
 5. PKK, FETÖ gibi herhangi bir yasa örgütü ile bağınızın olmaması
 6. Okur yazar olmanız yeterlidir.

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Kadınlara özel girişimci kredisi alınabilmesi için öncelikle bazı eğitimleri tamamlanması gerekiyor. İnternet üzerinden online olarak verilen eğitimlerle bu süreci tamamlayabilirsiniz. 30 kişilik sınıflarda örgün eğitim adı altında da KOSGEB eğitimleri verilmektedir. Alınacak bu sertifikalarında eğitimden ömür boyu geçerli olduğunu söylemekte yarar var bu eğitimlere başvurular ise e-devlet ve KOSGEB üzerinden gerçekleşmektedir.

 1. İlk olarak PTT şubelerinden bir e-Devlet şifresi alınız.
 2. Daha sonra https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız.
 3. Sayfaya aşağıya indirdiğinizde ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” bölümünden ” Eğitime Başla ” deyiniz.
 4. Sizi karşılayan 10 tane videoyu sırası ile izleyin ve video sonrasındaki testleri cevaplayın. ( bu arada alacağınız puan hiç önemli değil 😉  )
 5. Video ve testler sonrasında girişimcilik belgesi talep et diyerek e-Devlet üzerinden belgenizin çıktısını alabilirsiniz.
Article Categories:
Devlet Desteği · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *