İbiza Gezilecek Bölgeler Sıralaması | En Güzel 15 Yer!

İbiza gezilecek bölgeler listesine nereleri eklemeli? Balear Adaları’nın en meşhur üyesi İbiza, naturel güzelliğinin de etkisiyle son 25 yılda Avrupa’nın en fazlaca ziyaret edilen dinlence destinasyonlarından birine dönüşmüş durumda.

Deli gece yaşamı ile adından sıkça söz ettiren ada, ufak boyutlarına karşın fazlaca sayıda ilgi çekici çekicilik merkezine ev sahipliği yapıyor. Hal bu şekilde olunca, İbiza gezilecek bölgeler sıralaması hazırlarken ince eleyip sık dokumak gerekiyor fakat öncesinde şu mevzulara dikkat;

Nerede kalınır? Ibiza Town, Santa Eularia des Riu, Sant Antoni de Portmany, Platja d’en Bossa, Es Cana, Portinatx ve Talamanca bölgesi adada konaklama için en uygun bölgeler. Bilgileri İbiza’da nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

İbiza Gezilecek Bölgeler Sıralaması

ibiza gezilecek yerler konum bilgileri, ibiza haritası
İbiza gezilecek bölgeler haritası. Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

İbiza’da gezip görülmesi ihtiyaç duyulan bölgeler:

 1. Dalt Vila (Ibiza Town)
 2. Es Vedra
 3. Cala Saladeta
 4. Cala Comte
 5. Formentera Island
 6. San Antonio
 7. Playa d’en Bossa
 8. Hippy Market
 9. Ibiza Cathedral
 10. Museu d’Art Contemporani (MACE / Modern Sanatlar Müzesi)
 11. Portinatx
 12. Aquamar Waterpark
 13. Cova de Can Marça
 14. Necropolis del Puig des Molins
 15. Mercadillo las Dalias

1. Dalt Vila (Ibiza Town)

Dalt Vila Ibiza Town ibiza gezilecek yerler

Adanın merkezi konumundaki Ibiza Town’ın en yüksek ve en eski kısmı Dart Vila, Foçalı koloniciler tarafınca kurulmuş.

Limanın derhal üst kısmında yer edinen zamanı yerleşim bölgesi, 16. yüzyılda V. Charles’ın emri doğrultusunda inşa edilen surlar yardımıyla Berberi korsanlar ve Fransız ordusu benzer biçimde istilacı güçlerin saldırılarından korunmuş.

Adada dinlence yapmayı planlayan gezginlerin hazırladıkları Ibiza gezilecek bölgeler listelerinin değişilmez parçalarından olan Yukarı Kent’in büyük kısmı konutlara ayrılmış. Sadece bölgedeki dar sokaklarda yürüyüşe çıktığınızda Orta Çağ’dan kalma birkaç mimari harikasını da görebilirsiniz.

Gotik mimarinin baskın olduğu Dalt Vila’ya Portal de Ses Taules adlı kapıdan giriş yapılıyor. Bölgede en yoğun ilgiyi ise görkemli San Maria Katedrali ile Santa Lucia adlı malikâne görüyor.

Kasabanın bu bölgesinde dolaşırken görünüm seyredebileceğiniz mükemmel noktalar bulabilir, cazip alışveriş ve yeme-içme fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. İbiza Town’ın zamanı kısmı ek olarak sakin atmosferin başat olduğu lüks otelleri de bünyesinde barındırıyor.

2. Es Vedra

Es Vedra ibiza gezilecek yerler

Her ne kadar gece yaşamı ile anılsa da İbiza aslına bakarsak Akdeniz’in coğrafi açıdan en güzel yanlarını konuklarına sergilemekten geri kalmıyor. Mevzu naturel güzellikleri keşfetmek olduğunda, birçok seyyah soluğu Es Vedra’da almayı tercih ediyor.

İbiza’nın güneybatısında yer edinen ada, naturel park statüsünde koruma altında tutuluyor. Yerleşime kapalı olduğundan de gezginler, buraya ulaştıklarında oldukça sakin bir ortamda naturel yaşamı gözlemleme ve kristal berraklığındaki denizin keyfini sürme şansı yakalıyor.

Es Vedra’ya ulaşım, San Antonio ve Ibiza Town’dan kalkan tekneler ile sağlanıyor. Seyahat esnasında ada hakkında türetilmiş türlü hikâyeleri dinleme olanağı bulabilirsiniz.

Bazı hikâyelerde denizkızları başrolde yer ediniyor. Kimilerinde ise talibi sık sık ziyaret ettiğine inanılan UFO’lardan bahsediliyor. Volkanik faaliyetler sonucunda oluşmuş kara parçasına ulaştıktan sonrasında kayalıklarda yaşamlarını sürdüren keçileri, kertenkeleleri ve şahinleri gözlemleyebilirsiniz.

Hazır buraya kadar gelmişken dalış yapmayı da dikkatsizlik etmeyin. Şundan dolayı Akdeniz’in derinliklerinde de sizi enfes manzaralar bekliyor.

3. Cala Saladeta

Cala Saladeta ibiza gezilecek yerler

Listenin ilerleyen bölümlerinde sizlere detaylıca anlatacağım San Antonio’nun 5 kilometre kadar kuzeyinde yer edinen Cala Saladeta, İbiza’da deniz hazzı yapmak için en güzel bölgeler içinde.

Sempatik koy, bembeyaz kumlarla kaplı sahili ve turkuaz renkli deniziyle gezginlerin hayranlığını kazanıyor. Üstelik plajının derhal arkasında yükselen kayalıklar, görünüm seyretmekten ve fotoğraf çekmekten hoşlanan gezginlere birbirinden güzel fırsatlar sunuyor.

Eğer bu fırsatları değerlendirmek isterseniz, gün batımını beklemenizi tavsiye ederim. Zira günün bu kısmında ortaya çıkan görünüm fazlaca daha büyüleyici oluyor.

Cala Saladeta’ya gitmek için yaz mevsimi süresince 10.00-18.00 saatleri içinde sefer icra eden minibüslere binebilirsiniz. Yalnız koy çevresinde balıkçıların kurmuş oldukları barakalar haricinde herhangi bir yapı bulunmuyor.

Dolayısıyla adanın bu kısmına gitmek isteyenlerin gerekseme duyabilecekleri her şeyi yanlarında götürmeleri gerekiyor. Doğal alternatif olarak bir restoranın bulunmuş olduğu Cala Salada’ya gitmeyi de düşünebilirsiniz.

4. Cala Comte

Cala Comte ibiza turu

İbiza’nın popüler olmasında plajlarının oranı hakikaten oldukça çok. Ada, bu mevzuda misafirlerine o denli fazlaca seçenek sunuyor ki kimi zaman aralarından seçim yapmak ciddi anlamda zorlaşıyor.

Bu şekilde bir kararsızlık yaşarsanız, rotanızı derhal San Antonio’ya çevirebilirsiniz. Böylece azca ilkin sizlere anlattığım Cala Saladeta ve ikizi haricinde Cala Comte’de de zaman geçirme imkânı bulabilirsiniz.

San Antonio’dan kalkan otobüsler ve tekneler vasıtasıyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz Cala Comte, 800 metrelik bir plajı bünyesinde barındırıyor. Üstelik kıyının birazcık açığında bulunan ufak boyutlu ada, dalgakıran vazifesi görerek koyun sakin yapısını korumasına destek oluyor.

Cala Comte’de gündüz denize girip güneşlendikten sonrasında gün batımında oluşan enfes manzarayı seyretmeye odaklanabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise plajın arka tarafındaki kayalığın üstüne kurulu barlara gidip doyasıya eğlenebilirsiniz.

5. Formentera Island

Formentera Island ibiza gezi rehberi

İbiza’nın hareketli atmosferinden sıkılanlar için adeta bir kaçış noktası konumundaki Formentera, Balear Adaları’nın en ufak üyesi.

Organik güzelliği ve bakir yapısı, tatillerinin bir kısmını rahatlık içinde geçirmek isteyen gezginlerin, kendi halindeki bu sempatik kara parçasını İbiza gezilecek bölgeler listelerine dâhil etmelerini sağlıyor. Ada, İbiza’nın 6 kilometre kadar uzağında yer ediniyor. Feribotla buraya ulaşım, aşağı yukarı 30-40 dakika sürüyor.

Formentera Adası, popülaritesini görünümleriyle Karayipler’deki türdeşlerini çağrıştıran plajlarına borçlu. Yetişkinlerin özgürce hareket edebildikleri bu plajlardan bilhassa Playa de Ses Illetes ve Calo des Mort’a ne olursa olsun süre ayırmanızı tavsiye ederim.

Plajlara ek olarak adada Sant Francesc benzer biçimde görülmeye kıymet daha birçok yer bulunuyor. Tüm bu tarz şeyleri görebilmenin yolu ise otomobil yada bisiklet kiralamaktan geçiyor.

Gezintiniz esnasında acıktığınızı hissederseniz, restoranlarda İspanyol mutfağına özgü lezzetlerle karnınızı doyurabilirsiniz. Fakat ben sizlere taze deniz ürünlerine öncelik vermenizi tavsiye ederim.

6. San Antonio

San Antonio ibiza'da gezilecek yerler

Çevresindeki enfes koylardan bahsettikten sonrasında sıra adanın en popüler konaklama bölgelerinden kabul edilen San Antonio’yu anlatmaya geldi.

Adanın Ibiza Town’dan sonraki en büyük yerleşimi, bilhassa 20. yüzyılın son çeyreğinde güvenlik açısından ciddi anlamda sorunlu bir yermiş. Sadece şimdilerde plajlarına ek olarak son aşama hareketli gece hayatıyla gezginleri kendisine çekmek mevzusunda asla sorun yaşamıyor. Üstelik sınırları içinde barındırdığı mekânların bazıları, adanın simgeleri içinde gösteriliyor.

San Antonio’da gün içinde zamanınızın büyük bölümünü siz de birçok seyyah benzer biçimde plajlarda geçirebilirsiniz. Alternatif olarak Akdeniz’e paralel uzanan kordon boyu Passeig de ses Fonts civarında zaman geçirmeyi de tercih edebilirsiniz.

Gün batımında oluşan nefes kesici manzarayı seyrettikten sonrasında sakin bir ortamda bir şeyler içip koyu sohbetlere dalmak için rotanızı Cafe del Mar’a çevirebilirsiniz. Sabaha kadar çılgınca eğlenmek içinse otobüslere binip efsanevi gece kulüpleri Eden ve Es Paradis’e gidebilirsiniz.

7. Playa d’en Bossa

Playa d'en Bossa ibiza'da gezilecek yerler

Yazları parti tutkunu gençlerin yoğun ilgi gösterdikleri Playa d’en Bossa, İbiza’nın en uzun sahil şeridine haiz bölgesi.

Her şey dâhil sistemi ile çalışan fazlaca sayıda otelin bulunmuş olduğu dinlence yöresinde, gündüz saatlerini plajda güneşlenerek ve su sporları olanaklarını değerlendirerek keyif içinde geçirebilirsiniz.

Güneşin batışı ile beraber plajda hareketlilik giderek artmaya ve insanların odağı eğlence mekânlarına kaymaya başlıyor. Dolayısıyla bölgenin parti tutkunları içinde niçin bu kadar hususi ve popüler bulunduğunu idrak etmek kolaylaşıyor.

Playa d’en Bossa’nın eğlence dolu atmosferinden payınıza düşeni almak ve sabaha kadar çılgınca dans etmek için İbiza’nın en büyük iki gece kulübü Ushuaia ve Space’e gitmeyi düşünebilirsiniz.

Eğer fırsat bulursanız, adanın bu kesimine cumartesi akşamı gitmenizi tavsiye ederim. Şundan dolayı mayıs ile eylül ayları arasındaki dönemde her cumartesi meydana gelen hususi etkinliklerle bölgedeki eğlencenin dozu bir kat daha artıyor.

8. Hippy Market

Hippy Market ibiza gezi rehberi

İbiza, aslına bakarsak tam bir alışveriş cenneti. En azından tatilinizin sonunda görenlerde hayranlık uyandıracak kadar değişik objelerle eve dönmek için ne olursa olsun adadaki pazarlara uğramanız gerekiyor.

Benimle aynı fikirdeyseniz, bu mevzuda önceliğinizi Es Cana’da her çarşamba kurulan Punta Arabí Hippi Pazarı’na verebilirsiniz.

Adanın en büyük pazarında, fiyatlar oldukça uygun seviyelerde. Sergilenen ürünlerin özgünlükleri mevzusunda ise asla şüpheniz olmasın. Dolayısıyla el yapımı objelerden hoşlanıyorsanız, tek yapmanız ihtiyaç duyulan 10.00-18.00 saatleri içinde Club Cala Martina’da olmak.

Es Cana’dakine ek olarak cumartesi günleri San Carlos’ta da bir hippi pazarı kuruluyor. Adanın ikinci büyük pazarı konumundaki Las Dalias Hippy Market’ı, nisan ayından ekime kadar 10.00-20.00 saatleri içinde ziyaret etme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu pazardaki çeşitlilik de oldukça çok. Tezgâhların büyük bölümünde mahalli tasarımcılar ve sanatçılar kendi imzalarını taşıyan oldukça garip ürünler sergiliyor.

9. Ibiza Cathedral

Ibiza Cathedral ibiza gezi notları

Catedral de Eivissa ya da dilimizdeki adıyla İbiza Katedrali, 14. yüzyılda inşa edilmeye başlanmış. Yapım süreci 16. yüzyılda tamamlanabilen dini yapının bulunmuş olduğu alanda, daha evvel Kartacalılar’ın inşa ettikleri bir mabet yükseliyormuş.

İbiza Town’ın Yukarı Kent bölgesine görkem katan yapı, kullanıma açılmasını takip eden iki yüzyıl süresince kilise statüsünde hizmet vermiş. 18. yüzyıldan itibaren ise katedral seviyesine yükseltilmiş.

Bölgedeki birçok yapı benzer biçimde İbiza Katedrali’nde de Katalan Gotik mimarisinin baskın olduğu açıkça görülebiliyor. Sadece yapının bilhassa iç kısımlarını birazcık dikkatlice incelediğinizde, sonradan eklenen bölümlerde maruz kalmış olduğu Valencia tesirini rahatça fark edebilirsiniz.

Gerçi katedralin içine girdiğinizde etrafınızı saran sanat eserlerinin güzelliğiyle ilginizin birazcık dağılabileceğini düşünüyorum. Bilhassa Francesc Cornes’in imzasını taşıyan Gotik paneller, detaylarındaki ustalıkla övgüyü fazlasıyla hak ediyor.

 • Adres: 20 Carrer de Mar, Eivissa, Illes Balears, 7800
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-21.00

10. Museu d’Art Contemporani (MACE / Modern Sanatlar Müzesi)

MACE ibiza gezilecek yerler

Museu d’Art Contemporani, adanın sanat içerikli birikimini merak eden gezginlerin İbiza gezilecek bölgeler listelerine dâhil edebilecekleri mekânların başlangıcında geliyor.

Kültürel tesis, 1969 senesinde İbiza Belediye Binası bünyesinde etkinlik göstermeye başlamış. Müze, İlk olarak 18. yüzyılda inşa edilmiş ve uzun süre süresince askeri amaçlar doğrultusunda kurulmuş zamanı bir binada konuklarını ağırlamış.

Sadece koleksiyonun genişlemesine bağlı olarak gösterilen ilgi artınca aynı alan içine meşhur mimar Victor Beltran Roca önderliğinde çağdaş eklemeler yapılmış.

İbiza Modern Sanatlar Müzesi’nin kalıcı koleksiyonu, Antoni Mari Ribas Portmany ve Rafel Tur i Costa’nın aralarında bulunmuş olduğu mahalli sanatçılara ilişik eserlerden oluşuyor. Bu eserlere ek olarak Will Faber, Erwin Broner ve Antoni Tapies benzer biçimde isimlere ilişik soyut emek harcamaları da araştırma imkânı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca müzenin zeminden iki kat aşağıdaki sergi alanına inecek olursanız, adanın değişik dönemlerine ışık tutan arkeolojik kalıntıları yakından görebilirsiniz. Alanda sergilenen kalıntıların bazılarının kökenleri, kolonicilerin adaya ilk yerleştikleri döneme kadar uzanıyor.

 • Adres: Zona Dalt Vila, Ronda de Narcis Puget Viñas, 07800
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-2100
 • Web Sitesi: eivissa.es/mace

11. Portinatx

Portinatx ibiza gezilecek yerler

Dinlence sürenizin bir bölümünü ayırmanızı önereceğim son yerleşim bölgesi olan Portinatx, adanın şimal kısmında yer ediniyor. İbiza’da ilk kere dinlence yapacakların favorisi konumunda olan yerleşim, gece yaşamı bakımından {hiç de} kötü sayılmayacak fırsatları bünyesinde barındırıyor.

Bölgenin aslolan dikkat çekici kısımlarını ise plajları oluşturuyor. Bilhassa S’Arenal Gros, hem kolay ulaşılabilir olması hem de güvenli ortamıyla en yoğun ilgiyi görüyor.

Daha sakin atmosferde deniz hazzı yapmak isteyenlerse soluğu bu plaja oldukça yakın mesafedeki S’Arsenal Petit ve Playa Porto’da alıyor. Bahsettiğim bu üç plajda da tezgah açan satıcılar vasıtasıyla tüm ihtiyacınız olan şeyleri giderebilir, gününüze birazcık hareketlilik katmak için tüplü ya da şnorkelle dalış yapabilirsiniz.

Sırt çantalı gezginler kadar ailelerin de ilgisini çeken Portinatx’da çevreyi tanımanızı kolaylaştıracak fazlaca sayıda yürüyüş parkuru bulunuyor.

Bilhassa Platja Es Port’tan süregelen rotayı takip ederseniz, 52 metrelik yüksekliğe haiz deniz feneri Far de Portinatx’a ulaşabilirsiniz.  Havanın açık olduğu günlerde, ikonik yapının bulunmuş olduğu alandan Mallorca’nın güneyini dahi görebilirsiniz.

12. Aquamar Waterpark

Aquamar Waterpark ibiza gezilecek yerler

Playa d’en Bossa’da dinlence yaparken ailenizle beraber değişik aktivitelere odaklanmak isterseniz rotanızı Aquamar Waterpark’a çevirebilirsiniz.

Herhangi bir yaş sınırlaması olmadan tüm ziyaretçilerini ağırlayan tematik eğlence parkı, mayıs ayının ortasından eylülün son haftasına kadar açık tutuluyor.

Su parkının bünyesindeki tüm kaydıraklar, belirli yaş gruplarına nazaran kategorilendirilmiş. Dolayısıyla yetişkinler de burada minimum çocuklar kadar eğleniyor.

Aquamar Waterpark bünyesindeki kaydırakların çeşitliliği, hakikaten de insanı hayrete düşürecek kadar fazla. Kara Delik’ten Spiral’e, Kamikaze’den Süper Oldukça Renkli’ye kadar birbirinden değişik tasarımlara haiz fazlaca sayıda kaydırak burada sizleri bekliyor. Hatta tesis içinde değişik damak tatlarına hitap eden menülere haiz restoranlar ve kafeler bulunuyor.

 • Adres: Ctra. de Platja d’en Bossa, s/n, 07817 Sant Josep de sa Talaia, Illes Balears
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00

13. Cova de Can Marça

Cova de Can Marca ibiza gezisi

Adanın kuzeyindeki Cova de Can Marça, bir zamanlar kaçakçıların ellerindeki malları gizlemek için sıkça kullandıkları bir zula yeriymiş.

Mağara, şimdilerde ise gerek yazın en sıcak günlerinde bile serin olması gerekse de naturel güzelliği ile adada dinlence icra eden gezginlerin en fazlaca ziyaret ettikleri çekicilik merkezlerinden birine dönüşmüş durumda. Üstelik mağaranın dik yamaca oluşturulan kısımlarına odaklanarak mükemmel deniz manzarasını fotoğraflama olanağı bulabilirsiniz.

Cova de Can Marça hakkında detaylı informasyon edinmek için 30 dakikada bir meydana gelen rehberli turlara katılabilirsiniz. Sonrasında da mağaranın kalbindeki havuzlara odaklanıp enfes müzik ve ışık gösterilerinin tadını çıkartabilirsiniz.

Yeraltı oluşumunu iyi mi bulabileceğiniz mevzusunda da sakın kaygı kapılmayın. Şundan dolayı tek yapmanız ihtiyaç duyulan Puerto de San Miguel’e ulaştıktan sonrasında yön tabelalarını kovuşturmak.

 • Adres: Port de Balansat, 07815 Puerto de San Miguel – Ibiza
 • Ziyaret Saatleri: 10.30-19.30

14. Necropolis del Puig des Molins

Necropolis del Puig des Molins ibiza gezilecek yerler

M.Ö. 7. yüzyılda adada ilk yerleşimin kurulduğu alanın 500 metre kadar güneyinde yer edinen Necropolis del Puig des Molins, üç ana bölümden oluşuyor.

Adını 14. yüzyıldan itibaren bölgeye inşa edilen yel değirmenlerinden alan mezarlığın ilk ve en eski bölümünde koloniciler tarafınca oluşturulmuş defin bölgeleri bulunuyor.

İkinci bölümde, Kartacalılar’a ilişik mezarları görebilirsiniz. Nekropol alanının görece daha yeni sayılabilecek bölümünün kökenleri ise M.S. 6. ve 7. yüzyıllara kadar uzanıyor.

Uzaktan bakıldığında kayalarla kaplı basit bir yamacı çağrıştıran Puig des Molins’de meydana gelen kazı emek harcamaları sonrasında elde edilmiş buluntular, gömüt alanı ile aynı adı taşıyan müzede sergileniyor.

Dolayısıyla tesisi ziyaret ettiğinizde, antik dönemlerde mahalli halkın inanışları gereği mezarlara yerleştirdikleri mücevherleri, kilden yapılmış heykelcikleri ve çeşitli boyutlardaki çömlekleri yakından inceleyebilirsiniz.

 • Adres: Via Romana, 31, 07800 Eivissa, Illes Balears
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-21.00
 • Giriş Tutarı: €2,40
 • Web Sitesi: maef.eu

15. Mercadillo las Dalias

Mercadillo las Dalias ibiza gezilecek yerler

Dinlence amaçlı gezi ettiğiniz destinasyonlarda alışveriş yapmaktan hoşlanıyorsanız, Ibiza gezilecek bölgeler listenizin son sırasını Mercadillo las Dalias’a ayırabilirsiniz. Yalnız bu pazarı, daha ilkin bahsettiğim aynı bölgede kurulan türdeşi ile sakın karıştırmayın.

Zira San Carlos’a hareketlilik katan pazar, gün batımını takiben etkinlik göstermeye başlıyor. Haliyle buradaki faaliyetler, yalnızca el yapımı ürünlerin sunumu ile sınırı olan kalmayıp eğlenceye ve gastronomiye meraklı bireylerin de ilgisini çekebilecek çeşitliliğe kavuşuyor.

Las Dalias Akşam Pazarı, pazartesi ve salı günleri kuruluyor. Haftanın ilk iki gününe ek olarak gezim sezonunun pik yapmış olduğu temmuz ve ağustos aylarında her pazar buraya gidip cazip alışveriş ve eğlence olanaklarından yararlanma fırsatına haiz olabilirsiniz.

Tam da beklentilerinizi karşılayacak yoğunlukta bir akşam pazarı deneyimi yaşamak için ziyaretinizi internet sayfasındaki etkinlik takvimine nazaran ayarlamanızı tavsiye ederim.

İbiza’da Nerede Kalınır?

ibiza'da nerede kalınır Mirador de Dalt Vila
5 yıldızlı Hotel Mirador de Dalt Vila, bölgedeki en popüler otellerden bir tanesi. Rezervasyon için tıklayın.

İbiza’da nerede kalınır? başlıklı yazımda detaylıca anlattığım benzer biçimde İbiza’da konaklama yapabileceğiniz en güzel bölgeler: Ibiza Town, Santa Eularia des Riu, Sant Antoni de Portmany, Platja d’en Bossa, Es Cana, Portinatx ve Talamanca bölgeleri.

Eğer İbiza seyahatinizde fazlaca kaliteli, 5 yıldızlı, popüler bir tesiste konaklamak isterseniz İbiza Town’da merkezi bir noktada, güzel bir tepe üstünde kurulu Hotel Mirador de Dalt Vila adlı tesise göz atabilirsiniz.

Akdeniz manzaralı şık odaları ile hizmet veren otel Booking.com’da meydana getirilen ziyaretçi değerlendirmeleri sonucunda 10 üstünden 9,5 benzer biçimde çok büyük bir puan almış bir tesis. Otel hakkında daha detaylı informasyon almak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

İbiza gezilecek bölgeler yazısı süresince adada yer edinen ve gezip görmeniz ihtiyaç duyulan tüm mühim bölgeler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Eğer sizin de ne olursa olsun İbiza gezilecek bölgeler listesine eklemelisin dediğiniz yer var ise yorum yazarak bizimle paylaşın!

0 Reviews

Write a Review

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir