Hakkımızda

cocktailrezepte.online Hakkında

cocktailrezepte.online yayına başlamış olan ana mevzuları teknoloji, web ve wordpress olan sonrasında öteki konulardan da (tasarım, oyun, mobil vs.) ile devam eden bir kişisel teknoloji blogudur.

Güncel teknolojiyi ve değişik bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen cocktailrezepte.online, amacı heryerde olan haber değil değişik haber amacıyla bugüne dek gösterim hayatına devam etti ve ediyor.

Şu anda bir kaç yazar dost ile birlikte çizgimizden çıkmadan gösterim hayatına devam eden bir teknoloji blogu olarak bilgiyi yaymaya çalışıyoruz.

cocktailrezepte.online Hakkında

Kimdir?

1998 senesinde “En yeni kontakt ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak” ilkesiyle yola çıkan isimtescil.net, geçen 16 senelik süreçte Dünya ve Türkiye’ye, en büyük domain ve hosting firmalarından biri olmayı başarmıştır.

2008 senesinde alan adları standartlarını belirleyen ve denetleyen tek otorite ICANN’e akredite olan isimtescil.net, 2010 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketi içinde yer almakta ve kurulduğu günden buyana 1 milyonun üstünde domain kaydı ve 200 bininin üstünde barındırma hizmetne ev sahipliği yapmıştır.

45 kişilik ekibi ile 7/24 destek operasyonunu sürdüren ve devamlı Ar-Ge politikası ile kendi altyapı yatırımlarını yöneten isimtescil.net, 2013 senesinde Türkiye’de ilk kez yeni domain uzantıları için ön talep sürecini başlatmış ve bu süreçte 1 milyonun üstünde talep biriktirerek Afrika, Asya ve Doğu Avrupada en fazla talep toplayan şirket ünvanını almıştır.

isimtescil.net bununla birlikte .tr uzantılarının Türkiye’deki yetkili operatörlerinden biridir. .tr uzantılı domain kaydediciler içinde en fazla işlem hacmine haiz firmadır. isimtescil.net tamamen kendi bünyesinde bulunan yazılım ekibi ile geliştirdiği Domain Management (Domain Yönetimi) otomasyonuna haizdir. Bu otomasyon yardımıyla kullanıcılarına dünya standartlarında online domain kaydetme ve tüm domain operasyonlarını web tabanlı ara yüzümüzden yönetebilme özgürlüğü sunmaktadır. Aynı arayüze entegre çalışan hosting otomasyon sistemi ile hosting kullanım kolaylığı ve tek arayüzden çoklu hizmet yönetimi sağlama kabiliyetinde olan şirket, 2019 senesinde tüm barındırma altyapısını cloud (bulut) üstüne taşımış ve bu sayede mnimum maliyet/maksimum performans ölçeğini tüm müşterilerine ulaştırabilmiştir.

Neler Yapacağım ?

Aşağıda yazacaklarım aslen benim listem durumunda. Burada yaptıkça Tanrı nasip ederse üstüne bir yazı yazarak çizik atmayı hedeflemekteyim. Şimdi hep birlikte yapacaklarımı inceleyip bu mevzuda bir ihtimal sizin önerileriniz kim bilir yardımlarınız ile gerçekleştirmeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir