Cyberpunk 2077 ‘Tasarım Sorunları’ Sebebiyle Parkour Mekaniğini Kaldırdı

Cyberpunk 2077’nin karakterinizin dünyada gezinmesine destek olmak için bir çeşit ‘parkour’ mekaniğine haiz olacağı tahmin ediliyor. Bunun tam olarak neyi temsil edeceği belirsiz olsa da, genel ethos, bunun Assassins Creed yada (daha azca seviyede) Mirrors Edge’e benzer bir şey olacağıydı.

Bir raporda DSOGaming ilesadece, CD Projekt Red düzey tasarımcısı Max Pears, bu tamircinin oldukça fazla soruna niçin olduğundan oyundan kaldırıldığını doğruladı.

Cyberpunk 2077

Bu, oyunun ortamlarını dolaşmak için garip bir teklif olsa da, bilhassa bir ‘duvar koşu mekaniği’ ni belirtmekle beraber, (muhtemelen) dahil edilmesinin, tasarımın öteki mühim alanlarında oldukça fazla soruna niçin olduğu görülüyor. Artı tarafta, gene de, hareket özgürlüğünün, kahramanın genel denetim yönünde hala mühim bir unsur olduğu görülüyor!

“Ah, duvar kaçıyor! Bu, tasarım nedenleriyle kaldırdığımız bir şey, sadece iyi mi hareket ettiğiniz mevzusunda hala oldukça esneklik olacak, bu kati. ”

Ne Düşünüyoruz?

Her ne kadar bu tamamen vurgunculuk olsa da, mekaniğin yalnız oyunla ilgili oldukça fazla problem yaratması sebebiyle kaldırıldığını varsayabilirim. Kısaca, bu şekilde bir tasarım, başlangıçta erişilmesi amaçlanmayan görevlere / alanlara istenmeyen kısayollar yada yollar oluşturma kabiliyetine izin veriyorsa, bir hız koşucusunun rüyası olabilir.

19 Kasım’da piyasaya sürülecek olan Cyberpunk 2077 ile bu oyunun ne kadar mükemmel olacağını öğrenmeye her geçen gün daha da yaklaşıyoruz!

Ne düşünüyorsun? – Yorumlarda bizlere bildirin!

0 Reviews

Write a Review

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir