Cyberpunk 2077, DX12’dir ve Yalnızca Windows 7 ve 10 için çalışır

Adil olmak gerekirse, Cyberpunk 2077’nin DX12 olacağı haberi sadece bir sürpriz değil. Sadece Windows 7 ve Windows 10’da çalışacağını ortaya koymak da şok edici değil, hala Windows 8’de tekme atıyorsanız, hatta hala sadece DX11’i destekleyen bir araba kullanıyorsanız, bu konuda şansınız yok bir millet, ve yükseltme zamanı. Eğer Cyberpunk 2077 oynamak istiyorsanız.

Cyberpunk 2077 yalnızca DX12’dir

“Microsoft’un geçen yıl tanıttığı Windows 7 SP1 için DX12 desteğinin tanıtılması sayesinde, oyun bu sistemde çalışacak. Ortaya çıkabilecek kenar durumlarını ortadan kaldırmak için Cyberpunk 2077’yi Windows 7 üzerinde test ediyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Ne yazık ki, Windows 8, DX12 kitaplıkları varyantını almadı. ” CD Projekt RED Baş Grafik Programcısı Marcin Gollent.

Temel olarak, birçok oyunun sahip olduğu gibi DX11 yedeklemesi yok. Dürüst olmak gerekirse, bir çok oyundan daha erken bekliyordum, ancak DX12 Ultimate, Ray Tracing’in yeni nesil konsollarda da yaygınlaşacak temel yönleri gibi birçok ek özelliğe sahip.

DX12 Ultimate ile ilgili olarak, Cyberpunk 2077 tüm DX12 uyumlu GPU’larla kesinlikle iyi çalışacaktır. “Ultimate” özellik setinin yaptığı, donanım izin veriyorsa daha fazlasını yapmamıza izin vermesidir. DX12 ile iki ana nedenden dolayı gitmeyi tercih ettik. İlk olarak, Xbox platformları için standart API’dir. Oyun Xbox One’a da geldiğinde, doğal olarak en kısa zamanda uygulanmasını istedik. İkincisi, DXR’nin doğum yeri ve DXR’ye çok erken yatırım yapma planlarımız olduğu düşünüldüğünde, DX12 ile gitmeyi oldukça basit hale getirdi.

Cyberpunk 2077 19 Kasım’da başladı, böylece PC’nizin buna hazır olduğundan emin olmak için zamanınız var!

0 Reviews

Write a Review

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir