Akbank Kredi Başvurusu | Akbankası İhtiyaç Kredisi 2020

25 October 2020
Akbank Kredi Başvurusu | Akbankası İhtiyaç Kredisi 2020
39
Views

Akbank kaliteli hizmet vermeye çalışan bankalar arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Akbank kredi başvurusu ihtiyaç kredisi nasıl alınır? 2020 yılında tüketici kredisi nasıl alınıyor? Tüm detayları ile sizlere anlatalım.

Akbank müşterilerinin ihtiyaçlarına özel olarak kredi seçenekleri belirlemiştir. En uygun seçeneklerle ihtiyaç kredisi alabilmek için Akbank’a başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda birden fazla seçenek vardır isterseniz internet bankacılığı SMS ya da telefon bankacılığı ile teknik destek alarak Akbank kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca Akbank şubelerine başvuru yaparak da Kredi alabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları:

  • Kredi çekme için 18 yaşından büyük olunmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır.
  • İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler:
  • Kimlik belgesi
  • Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı veya
  • Pasaport
  • Adres belgesi

Son döneme ait elektrik, su, doğalgaz ve ev telefonu faturası (Faturalar, kişinin kendi adına ya da aynı soyadı taşıyan aile bireylerinden biri adına düzenlenmiş olmalıdır.

Fatura temin edilemiyor ise son bir aya ait ikametgah belgesi getirilebilir.)

Gelir belgesi

Ücretli Çalışan: SGK hizmet dökümü/SGK Prim Ödeme Belgesi, en son aya ait maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge

Kamu Çalışanı: Kamu güncel çalışma belgesi, gelir belgesi

Emekli: Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi ya da emekli maaşına ilişkin banka hesap cüzdanı

Serbest Çalışan/Şirket Ortağı: Son yıla ait vergi levhası, son yıla ait bilanço ve gelir tablosu/işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi/oda kayıt belgesi.

Menkul Geliri Elde Edenler: Faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı

İhtiyaç Kredisi Alma Koşulları Nelerdir?

​18 yaşından büyük, risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan ve gelirini belgeleyen herkes bu krediden yararlanabilir.

Kredinin taksiti, hane halkı (kişinin ve eşinin toplam geliri) aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.

Kredi Hayat Sigortası yaptırılır.

Yüksek tutarlı ihtiyaç kredilerinde (örneğin; İpotekli İhtiyaç Kredisi), teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınabilir.

İhtiyaç Kredisi Başvurum Kaç Günde Onaylanır, Kaç Günde Kredi Kullanabilirim?

​Kredi başvurunuz, şubeniz tarafından değerlendirilir ve gerekli belgelerin eksiksiz tamamlanmasının ardından maksimum 2 iş günü içinde cevap verilir.

İpotekli Ev Geliştirme Kredisi ve İpotekli İhtiyaç Kredisinde teminat olarak gayrimenkul alınması durumunda, onaylanan kredinin kullanımı için ise ilgili gayrimenkule ekspertiz yaptırılması ve ipotek konulması süreleri söz konusudur. Ekspertiz sonuçları, başvuru tarihinden itibaren maksimum 3 iş günü içinde gelmektedir. Ekspertiz başvurusu sizin adınıza şubelerimiz tarafından yapılmaktadır.

Article Categories:
Bankalar · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *