2021 Yılında Asgari Ücret SSK SGK Ve BAĞ-KUR Emekli Zamları Ne Olacak?

17 October 2020
2021 Yılında Asgari Ücret SSK SGK Ve BAĞ-KUR Emekli Zamları Ne Olacak?
40
Views

2020 yılının sonuna yaklaşmış bulunuyoruz ve birçok vatandaş SGK SSK ve BAĞ-KUR zamlarının ne kadar olacağını merak ediyor. 2021 yılında SSK ve SGK zamları ne kadar olacak? Bu konu hakkında yaşanan tüm detayları sizlere aktaralım.

Zamlar bir çoğunuzun bildiği gibi enflasyon oranlarına bağlı olarak belirlenmektedir. Son 6 aylık enflasyon durumuna göre 2021 yılında alınacak maaşlar belli olacak. Bu yıl yaşadığımız korona virüs nedeniyle enflasyon oranlarının yükseldiğini de birçok vatandaşın bu konuda olumsuz etkilendiğini söylemekte yarar var.

Ayrıca bu süreçte yeni zamlar daha fazla insan tarafından merak ediliyor. Ülkemizde 13 milyonu aşkın emekli var emeklilere her ay her yıl 2 kez zam yapılmaktadır. Ocak ve Temmuz aylarında alınan zamlı maaşlar ile birlikte emeklilerin maaşları yükselir. Kısa süre önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Enflasyonun 4,9 bildirildi yapılan bu açıklama sonrasında 2021 yılında ne kadar maaş alınacağı da üç aşağı beş yukarı belli oldu.

2021 Senesinde Maaşlara Ne Kadar Zam Geleceği Ne Zaman Belli Olacak?

Birçok insan SGK SSK ve emekli maaşlarının ne kadar olacağını merak ediyor. Yılsonunun yaklaşması ile birlikte zamlarda halk tarafından tartışılmaya başlandı.

Aralık ayının son döneminde zamlarla alakalı görüşmeler başlayacak zamlar her daim ilk 6 ay enflasyon oranına göre belirlenmektedir. Bu nedenle Ekim Kasım ve Aralık ayında enflasyon rakamları son derece önemlidir. Kısa bir tahmin yapmak gerekirse emekli maaşlarına yüzde 5’e yakın bir zam gelebilir.

Vatandaş Ne Kadar Maaş Alacak?

Eldeki verilere uygun olarak %5 e yakın bir zam gelirse en düşük emekli SGK’ lı maaşı 2287 lira olacak. Ancak yine de rakamların net olmadığını söylemekte yarar var.

Her ne kadar Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalar da yapsa da Aralık ayının sonunu beklemek gerekiyor. Aralık ayının son döneminde 2021 yılında alınacak zamlarla alakalı değerlendirmelerde açıklamalarda yapılacaktır. Vatandaşlar ilk zamlı maaşlarını Ocak ayı içerisinde alacak.

Article Categories:
SGK · Tüm Haberler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *